"Nechte své léky stát se potravinou a svou potravinu stát se lékem." (Hippokrates)

 
             

Úvod

Tradiční thajské masáže

Ostatní masáže a služby:

- Medová masáž 

- Technika Raindrop

- Reflexologie

- Holistická aroma masáž

- Švédské masáže

- Čínská energetická masáž

- Reiki

- Masáže těhotných

- Tělový peeling

- Konopné masáže

Ceník

Kontakt

E-shop

 

Objednávky na tel.:

(+420) 728 373 239

 

 

Švédské masáže

- Regenerační a relaxační - jinak také nazývána "klasická" příjemná, lehká, uvolňující a uklidňující masáž, při které se používají klasické masážní techniky, které nejsou bolestivé ani rušivé při odpočinku. Působení je zpočátku na povrchovou vrstvu těla a postupně se tlak zvyšuje až do hlubších vrstev svalstva. Vhodná k uvolnění, odpočinku a nabrání nových sil pro další činnosti. Zároveň má účinek rehabilitační a preventivní proti různým civilizačním chorobám (stres, bolesti zad, krční páteře, hlavy, kloubů, svalů, snížené imunitě, atd.)...

- Sportovní a tonizující - masáž určena nejen pro sportovce k udržení fyzické kondice a zdraví. Pro všechny, kdo chtějí zapomenout na stres při částečně aktivním odpočinku. Při masáži se provádí kromě klasických hmatů také více intenzivnějších technik pro povzbuzení organismu, prokrvení tkáně a zvýšení svalového napětí - tonusu (podobně jako při posilovacím cvičení).

Přizpůsobením masáže stavu klienta je vhodná po sportování k uvolnění namožených svalů a dokáže tak pomoci zbavit se nahromaděných toxinů mezi svalovou tkání. Účinná je rovněž pro okamžité nastartování organismu před výkonem, který vyžaduje vitalitu a udržení pozornosti...

------------------------------------------------------------------------------------------

Reflexologie

Počátky reflexní masáže sahají hluboko do minulosti a její pravý původ je dodnes utajen. S velkou pravděpodobností se tato metoda vyvíjela současně na různých místech světa. A ačkoliv nejrozsáhlejší prameny z třetího tisíciletí př.n.l. ukazují na kořeny v Číně, Vietnamu a Indii, dochovalo se také několik důkazů o používání této metody již ve starém Egyptě a dokonce i u Indiánů Severní Ameriky.
Základem reflexní terapie jsou poznatky, že na všech zakončeních lidského těla jsou jisté oblasti, reflexní plošky, které odpovídají příslušným orgánům nebo oblastem těla. Díky fyzickému působení na tyto body (v našem případě masáží) a vnímáním citlivosti daného místa lze sledovat a přímo ovlivňovat zdravotní stav odpovídajícího orgánu nebo části těla. 

Ačkoliv se někdy reflexologie zabývá také reflexními body na rukou a dlaních, během naší reflexní masáže se působí zpravidla na dolní oblast nohou (chodidlo a bezprostřední okolí), kde jsou zastoupena zakončení všech důležitých oblastí těla a zároveň je zde účinek této metody prokazatelně nejsilnější.

Pokud však skutečně chceme dosáhnout dlouhodobě udržení zdraví (popř.uzdravení), tak o mnoho více, než u ostatních masáží, je u této metody třeba, aby byla prováděna pravidelně a za aktivní spolupráce klienta, který si může již po základních zkušenostech reflexní plošky masírovat sám.

nahoru

------------------------------------------------------------------------------------------

Holistická aromaterapeutická masáž

Blahodárné účinky masáže různými vonnými oleji z léčivých bylin, citrusových plodů, exotických rostlin, nebo vzácných koření jsou známé již tisíce let. Při holistické aroma masáži jsme pomalu uvedeni do stavu hluboké relaxace, kde se náš organismus mnohem snadněji regeneruje a naše fyzické a duševní procesy se dostávají do stavu harmonie. Aromaterapeutická masáž nás dokáže zbavit únavy a napětí. Zároveň působí jako léčebná i preventivní metoda proti civilizačním onemocněním dnešní doby.

Při této masáži jsou použity kvalitní a biologicky čisté přírodní oleje a éterické oleje (jinak také "silice") lisované zpravidla za studena, které se vstřebávají do pokožky ještě dlouhou dobu po masáži a prodlužují tak její působení a léčivý účinek obsažených látek. Proto se nedoporučuje koupel ani sprcha po masáži alespoň 4-6 hodin.

Holistický - znamená celostní. Tudíž na rozdíl od většiny ostatních se aroma masáž provádí  na celém těle včetně břicha, hrudníku, hlavy a obličeje (tedy i  vlasů). Proto je vhodné být na tuto skutečnost připraven. Pokud však někomu není příjemný dotek na nějaké části těla,  například na břiše nebo na obličeji, samozřejmě se dá předem domluvit, že se daná oblast vynechá.

nahoru

------------------------------------------------------------------------------------------

Medová detoxikační masáž

Velmi stará detoxikační metoda tradičního lidového léčitelství, která málem upadla v zapomnění, byla známa našim předkům již tisíce let, avšak dodnes se dochovalo pouze několik pozůstatků v písemné formě. Samotná historie této masáže se rozvíjela pravděpodobně různě kraj od kraje a uchovávala se převážně v tradicích jednotlivých léčitelských rodin. Na Západě se o její znovuobjevení zasloužil diplomovaný inženýr a léčitel Oleg Lohnes z Ukrajiny, který tuto metodu vynesl ze starých zaprášených knih a opět ji tak poskytl možnost pomáhat široké veřejnosti. Po krátkém čase od vynesení na světlo však medová masáž dosáhla takového rozmachu, že dnes je jednou z nejžádanějších masáží v salonech po celém světě.

Účinky medu nejsou dodnes kompletně prozkoumány, neboť med obsahuje nespočet specifických látek a enzymů. A právě proto je snad tato metoda tak trochu tajemná. Avšak miliony zkušeností po celém světě a všeobecně známé léčivé účinky medu ukazují, že tato metoda detoxikace organismu je velmi účinná a funkční. Prostřednictvím medu se dostávají do organismu prvky, jenž mu často chybí a které se nedají uměle vyrobit. Tělo může aktivovat ochablé procesy látkové výměny, posilovat životní energii a tak celkově zvyšovat svou obranyschopnost.

Při medové masáži pronikají skrz pokožku veškeré léčivé látky medu hluboko do tkáně, ze které nasávají staré usazeniny a jedy a vytahují je na povrch. Speciální kompresní pohyby a jedinečné vlastnosti medu při masáži zajišťují, že nabalené toxické látky, které se v těle nashromáždily v průběhu života, se dostanou ven z těla. Na pokožce tak vytvoří jakousi hmotu podobnou žvýkačce a poté již stačí setřít naši „špatnou minulost“ vlhkou žínkou.  Dle potřeby se masáž provádí opakovaně až třikrát během jednoho ošetření.

Při této masáži  pročistíme organismus nejen do hlubokých vrstev tkáně (i kloubů), kam už samo tělo nedokáže svépomocí zasáhnout, ale probudíme tím zároveň spoustu ucpaných kanálků v naší tělesné schránce. Člověk se po takové masáži právem cítí jako znovuzrozený.

Medová masáž působí mimo jiné: při potížích krevního oběhu, alergiích (s výjimkou alergie na včelí produkty), při revmatických onemocněních, žaludečních a střevních poruchách, plísňovém onemocnění střev, pokožky a orgánů, chronické rýmě, únavě, bolestech hlavy a migrénách, nervových poruchách, nespavosti, výtoků a menstruačních potížích, depresích, slabosti stářím, rekonvalescenci, jaterních chorobách, funkčních chorobách slinivky, ledvinových potížích, při potížích s potencí a plodností.

Medová masáž se nedoporučuje: při alergii na med, poškozené pokožce (ekzémech nebo vyrážkách), tumorech kvůli nebezpečí tvorby metastáz, krvácení v těle (žaludeční vředy, krvácení žaludku), vysokém očním tlaku, trombóze, infekčních chorobách !!!

Při této masáži používám výhradně domácí med od ověřeného soukromého včelaře :-)

nahoru

------------------------------------------------------------------------------------------

Čínská energetická masáž

Čínská historie je jednou z nejstarších a nejhlubších na světě. A vědomosti, které za ta tisíciletí existence čínští lékaři a léčitelé nasbírali, by se nevešly do jedné celé knihovny. Desítky oborů starobylé medicíny jsou dodnes nepřekonané moderní vědou. A jednou z takových  věd je právě čínská energetická masáž.

Tato metoda čerpá z nauky, že v lidském těle jsou energetické dráhy zvané meridiány, kterými proudí životní energie čchi. Tato energie je všudypřítomná a v těle se pohybuje právě ve zmíněných drahách, podobně jako krev v žilách, jež lze přirovnat ke kanálkům. Jakékoliv přetížení, zablokování nebo ucpání těchto kanálků způsobuje místní nakupení energie a následné vyvedení organismu z rovnováhy. A každé vyvedení z přirozené rovnováhy vede k postupnému oslabení a posléze k nemocem, protože tok energie, která putovala k orgánům, byl přerušen. Ztráta energie bývá vyvolána zejména duševní přepracovaností, nervozitou a podrážděností, nepravidelným životním rytmem apod. Tradiční čínské metody, které jsou dodnes známy pod pojmy jako akupunktura, akupresura nebo čínská energetická masáž jsou schopny tyto bloky odstranit.

Při čínské masáži se působí přímo na oblasti, kde vedou dané meridiány a speciálními uvolňovacími masážními hmaty se tato místa uvolňují, aby se tak mohla obnovit přirozená dráha a průchodnost energetických drah. Zároveň se tak působí na nervový systém a v neposlední řadě na svalovou tkáň, takže výsledkem je naprosté fyzické a také psychické uvolnění.

nahoru

------------------------------------------------------------------------------------------

Raindrop, z angličtiny "Dešťová kapka", je originální technika, kterou vyvinul americký lékař Gary Young.
Technika Raindrop  je neinvazivní a velmi účinná metoda, v níž se snoubí použití terapeutických esenciálních olejů a speciálních masážních technik na chodidla a páteř. Doktor Young byl inspirován speciálními masážními postupy indiánského kmene Lakota a v kombinaci s metodou Vita Flex bodů vytvořil unikátní proceduru, která má pro lidskou bytost hluboký regenerační a léčebný efekt.  

S použitím esenciálních olejů terapeutické kvality se technika Raindrop dostala do nové dimenze wellnes procedur a kvalifikovala se tak na velmi efektivní metodu svými účinky mnohonásobně převyšující běžnou masáž. Doznívající účinek této metody bývá nejsilněji pociťován po 3-4 dnech od aplikace.

Technika Raindrop využívá antivirových, antibakteriálních, antimikrobiálních a protizánětlivých vlastností esenciálních olejů a napomáhá tak tělu, aby se vrátilo zpět do své přirozené rovnováhy. Lidský organismus tak dostane opět možnost samouzdravení, zlepšení pohyblivosti, ústupu bolestí nebo celkového zvýšení energie a posílení imunity.

Tato metoda je svou podstatou neinvazivní terapií, neboť se při ní využívá jen velmi lehounkých hmatů a jemných manipulací v kombinaci se silou vysoce kvalitních přírodních esenciálních olejů, jejichž účinky působí ještě několik dní proti patogenům uloženým v oblasti páteře. Je proto vhodná také pro osoby trpící skoliózou, kyfózou nebo jinými onemocněními zad. Není výjimkou, že po skončení procedury klient odchází i o několik centimetrů vyšší.

Samotná procedura včetně úvodního pohovoru trvá zpravidla 60 - 90 minut. Před  a po skončení Raindrop techniky je klientovi změřena výška, aby "viděl okamžitý účinek", což je jen nepatrná část celkového efektu této metody. Dosažené výsledky po první aplikaci ještě nemusí být vyčerpávající. Jedna aplikace Raindrop může být dostačující pro základní harmonizaci těla, avšak u každého člověka je časový harmonogram opakování techniky individuální.

Kdy je nutná zvýšená opatrnost při aplikaci Raindrop techniky:

Před aplikací Raindrop Techniky je třeba upozornit na následující onemocnění/stavy:

 • Roztroušená skleroza (Sclerosis multiplex)

 • Epilepsie

 • Vysoký krevní tlak

 • Rakovina

  • Před chemoterapií může zlepšit stav

  • Po chemoterapii lze aplikovat s opatrností

 • Mateřství

 • Těhotenství NELZE

 • Kojení NELZE

Aplikace je v uvedených případech možná jen s vynecháním některých olejů – proto je nutné terapii pečlivě připravit.

nahoru

------------------------------------------------------------------------------------------

Reiki

Reiki je metoda přírodního uzdravování a učení o práci s vesmírnou energií, která se nachází všude kolem nás. Historie "Reiki" sahá několik tisíc let nazpět, ačkoli v různých dobách a na různých místech tato energie byla nazývána jinými jmény. Podle některých pramenů touto energií uzdravovali Buddha i Ježíš a údajně s "Reiki" pracovali i kněží v Egyptě. Slovo "Reiki" je japonského původu a v překladu znamená "Univerzální, nebo také životodárná energie".

Tento velmi starý systém byl  znovuobjeven koncem 19.století křesťanským profesorem Dr. Mikao Usuim v Japonsku. Dr. Usui po dlouhém, usilovném a hlubokém pátrání po historických pramenech spjatých se zázračným uzdravováním, které konal Ježíš, dospěl až k souvislostem s Buddhistickým učením. Po mnohých studiích čínštiny a staroindického sanskrtu objevil v knihovně zenového kláštera svitky a rukopisy, které popisovaly, jak Buddha uzdravoval a tyto metody předával druhým. Po jejich prostudování se rozhodl podrobit půstu a meditacím, při nichž dosáhl aktivace přístupu k vesmírné energii, kterou pojmenoval "Reiki".

Za svého života Dr.Usui zasvětil několik dalších mistrů Reiki a otevřel léčitelskou kliniku v Tokiu. Jeho následovníci drželi léčitelskou praxi v Japonsku až do druhé světové války, kdy byla zasvěcena první cizinka havajského původu paní Hawayo Takatová. Díky paní Takatové se Reiki dostalo na americký kontinent a do Evropy.

Tradiční systém učení Reiki má tři stupně zasvěcení, při nichž jsou adeptům aktivovány a naladěny energetické kanály v těle pro zpřístupnění energie Reiki. Poté jsou absolventi již nevratně naladěni na tuto energii a stávají se jejími prostředníky pro ostatní bytosti. Vnímání energie je velmi individuální. Může být pociťována zpravidla jako teplo nebo mravenčení. Je to metoda jemná, přirozená a bezpečná. Tím, že umožňuje hlubokou relaxaci a navozuje pocit pohody, je ideální ve spojení s masážemi a relaxačními technikami.

nahoru

------------------------------------------------------------------------------------------

Masáže těhotných

Pro nastávající maminky jsou vhodné s individuálním přístupem téměř všechny masáže podle momentálního stavu těhotné ženy... vyjma medové masáže. Z důvodu nastartování detoxikačních a autoimunních procesů organismu se nedoporučuji absolvovat masáže v prvním trimestru těhotenství. Od cca 14. týdne je to již opět možné.

Thajská masáž - S přihlédnutím na zdravotní stav a pokročilost těhotenství lze thajskou masáž absolvovat bez obav. Každá masáž se individuálně přizpůsobuje stavu a potřebám klienta, proto je vhodné obzvláště u těhotenské masáže důkladně předem zkonzultovat možnosti nastávající maminky.

Reflexologie - velmi jemná masáž chodidel s vyloučením některých konkrétních reflexních bodů a oblastí je při normálním průběhu těhotenství vhodná a naprosto bezpečná.

Holistická aroma masáž stejně jako Švéds, Konopné nebo Čínské energetické masáže jsou v těhotenství velmi doporučovány pro uvolnění zad a šíje, ale také pro uvolnění otoků nohou a rukou. S přihlédnutím na možnosti nastávající maminky a stupeň těhotenství lze provádět  dílčí masáže až do posledního stádia těhotenství v leže na boku nebo vsedě. U holistické aroma masáže se volí takové oleje, které mají z aromaterapeutického hlediska neutrální vliv na průběh těhotenství.

Reiki je neinvazivní metoda uvolnění energetických blokád přikládáním rukou a přenášením energie jejich prostřednictvím. Proto je  bez jakýchkoliv kontraindikací a je vhodná naprosto pro všechny kategorie lidí. Tedy i pro nastávající maminky, kdy přináší užitek dvojnásob :-)

nahoru

------------------------------------------------------------------------------------------

Tělový peeling  (Body Scrub)

 Nejen v lidské, ale i ve zvířecí říši, bylo odedávna drhnutí pokožky o drsné předměty součástí nejen osobní hygieny, ale často i  důležitým rituálem, kterým si daný tvor značkoval své teritorium. Tělový peeling je jedna z nejstarších přírodních metod očisty těla vůbec. Sami si můžeme uvědomit tuto skutečnost v okamžiku, kdy nemáme pro svoji očistu k dispozici vodu. Přirozeně se tak budeme chtít alespoň otřít o nějaký čistý a hrubý předmět. Zde vidíme že základní hygienické návyky při absenci vody jsou přirozené každému z nás. A právě tento přirozený instinkt byl zdrojem rozvoje pestrých peelingových a očistných metod ve všech kulturách historie.

V současnosti je k dispozici bezpočet možností různých "drhnoucích" směsí, mýdel, olejů, bylinných a minerálních směsí, gelů, kartáčů a dalších pomůcek, které pokožku nejen zbaví přebytečné odumřelé tkáně, ale také ji dokonale prokrví a tím umožní optimální regeneraci. Stejně tak je i bezpočet procedur. Jistě si vzpomenete na doporučené drhnutí těla suchým ručníkem po studené sprše při otužování, kartáčování při saunování atd...

Je dobré si uvědomit, že kůže tvoří obrovskou ochrannou vrstvu našeho těla a je třeba se o ni dobře starat. Pokožkou naše tělo dýchá, tvoří se v ní důležité vitamíny, v případě potřeby přijímá dokonce až 20 % denní potřeby tekutin pro organismus a je jednou z hlavních strategických oblastí pro odvádění toxických látek z těla.

Ve spojení s masáží byl peeling povýšen z očistné procedury na proceduru očistně-regenerační. Zbavuje tělo nečistot a dodává vnější i vnitřní pocit svěžesti a uvolnění. Pokožka i podkoží se díky drhnutí silně prokrví, což následně spustí nejen regenerační, ale také detoxikační a imunizační procesy v těle. V neposlední řadě na energetickém poli působí peeling také na energetické dráhy v těle a akupresurní body, čímž spustí regenerační proces i na této jemné úrovni. Zlepšuje se tak nejen schopnost regenerace, ale také imunita a celkový zdravotní stav a vzhled.

nahoru

------------------------------------------------------------------------------------------

Konopné masáže

V současnosti je velmi diskutovanou rostlinou Cannabis Sativa (lidově konopí). Má mnoho odpůrců, stejně tak jako příznivců. Nechám každému jeho názor. Ale zdravotní a léčivé účinky konopí, stejně jako jeho další hospodářské využití rozhodně stojí za pozornost. Konopný olej se používal jako potravina i lék tisíce let před naším letopočtem ve starověké Číně i evropských zemích. Tradičně se v lidovém léčitelství předepisoval na léčbu spálenin, ekzémů, lupenky a dalších postižení kůže zevně i vnitřně.

Konopný tělový olej si své velké uplatnění našel při různých stavech bolesti, neboť proniká hluboko do tkáně. Tam se všechny významné látky, které konopí produkuje, starají o postiženou oblast a dokáží velmi rychle bolestivé místo analgetikovat a zároveň léčit. Olej napomáhá odstranit blokády a rychle ulevit od bolesti svalů, kloubů, zad i páteře.

Masáž konopným olejem může být jak lokální, tak celotělová. Zaměření a účinek samotné masáže je individuální dle potřeby, požadovaných účinků a stavu klienta. S ohledem na širokou oblast blahodárných účinků doporučuji celotělovou regenerační masáž (120 nebo 150 minut), neboť jen tak mohou účinné látky prostoupit do celého těla a rozvinout své působení v celém svém spektru.

Ačkoliv konopný olej má svoji specifickou oříškovou chuť a velmi jemnou vůni, lze jej kombinovat také s aromaterapií. V současné době je v nabídce cca 60 přírodních esencí, ze kterých si můžete vybrat libovolné kombinace.

Konopná masáž působí mimo jiné na: Bolesti a poranění kloubů, svalů, zad, páteře, poúrazová a pooperační regenerace, artritické a revmatické bolesti (do II. stupně), lupénka, velmi suchá, popraskaná, odlupující se kůže, vrásky, celulitida, strie, čerstvé i starší jizvy, popálení sluncem, účinky UV záření, lámavost, poškození a vypadávání vlasů, lupy, některé plísně včetně bílé nehtové, křečové žíly, těžké nohy, bércové vředy.

 

Při této masáži používám výhradně Bio konopné oleje a výrobky od českých dodavatelů.

nahoru

 

 

Copyright©DIPMASSAGE   2005-2022