"NA-A NA-WA ROKHA PAYATI VINA-SANTI"

"Modlíme se za toho, jehož se dotýkáme, aby byl šťasten a zbaven všech nemocí."

 

Úvod

Tradiční thajské masáže:

- Nuad - Bo - Rarn (klasické)

- Tok - Sen (speciální)

Ostatní masáže a služby

Ceník

Kontakt

E-shop

 

 

Objednávky na tel.:

(+420) 728 373 239

 

Tradiční thajská masáž Nuad Bo Rarn

Tradiční starověká thajská masáž NUAD BO-RARN vznikla jako součást tradiční thajské medicíny. Poprvé byla její pravidla zaznamenána ve 2.století př.n.l. ve starých buddhistických textech ze severní Indie, ale samotné počátky se tradují ještě mnohem dále.Obecně je za zakladatele thajské masáže považován severoindický lékař Dr. Shivago Komarpaj (jeho jméno je někdy označováno v thajském království v různých variantách: Shivago Kumar Baj, Shevaka Komarapatr, nebo Jivaka Kumar Bhaccha). V současné době v Thajsku má tradiční thajská masáž zastoupení ve dvou velkých školách: Severní styl - centrum v Chiang Mai a Jižní styl - centrum v Bangkoku. Styl severní a jižní masáže se v podstatě  neliší, kromě důrazu na jemné detaily.

Doktor Shivago je považován za současníka a přítele samotného Buddhy, který žil před více než 2500 lety. Zmínky o jeho činnosti je možné nalézt ve starých buddhistických pálijských textech jednoho z hlavních směrů buddhismu - théravády. Kromě masážních technik jeho znalosti zahrnovaly také staré indické nauky ajurvédy, dietních předpisů, bylinářství a využití minerálů. Proto je dodnes v Thajsku uctíván jako "Otec Doktor".

Základem thajské masáže, podobně jako u akupunktury a akupresury v tradiční čínské medicíně, je stará jógová nauka o energetických liniích těla, thajsky nazývaných "seny", jimiž prochází životní energie člověka. V tradici senové terapie je 72 tisíc "senů", ale v praxi se rozlišuje pouze několik základních, na nichž jsou důležité akupresurní body. Vliv jógy je také patrný v samotném provádění masáže, která kromě využití tlakových a akupresurních technik (prováděných nejen prsty a dlaněmi, ale také lokty, chodidly a koleny) používá spoustu protahovacích a manipulačních cviků známých právě z jógových ásan, které klient namísto aktivního cvičení v podstatě pasivně přijímá za dopomoci terapeuta. Tím je masáž svým provedením srovnatelná s účinky aktivního cvičení náročných jógových sestav. Proto je také někdy thajská masáž nazývána "jógou pro líné".

Masáž se provádí na měkké podložce na zemi a klient je během masáže oblečen v pohodlném, volném a lehkém oděvu. Při thajské masáži se nespěchá. Měla by být prováděna v meditativním stavu maséra i masírovaného. Masáž by se měla provádět minimálně tři hodiny po jídle. Minimální doba na částečnou masáž je alespoň hodinu a půl, u celkové masáže jsou běžné i tři hodiny. Proto je vhodné si uzpůsobit denní program, aby po masáži mohl klient nechat doznít její hluboké účinky.

                            Doba trvání a zaměření masáže je individuální...

---------------------------------------------------------------------------------------

Starověká thajská Tok-Sen terapie

Teprve nedávno odtajněná starodávná procedura severothajské kultury Lanna, která byla předávána pouze v linii rodinných masérských tradic hluboko v horách a ukryta tak před veřejností přes dva tisíce let. Vzhledem k tomu, že o ní proto nejsou téměř žádné písemné záznamy, můžeme se jen domnívat, že se pravděpodobně vyvíjela souběžně s tradiční thajskou masáží, jejíž prvky jsou v ní patrné. I dnes ještě dostatečně nepronikla do povědomí veřejnosti a z mé osobní zkušenosti mohu potvrdit, že i spousta thajských masérů o její existenci dosud neví.

Tato metoda je oproti tradiční thajské masáži více duchovní praxí než zdravotní terapií. Využívá se při ní speciálních dřevěných nástrojů podobných paličce a klínku z velmi starého dřeva pocházejícího z thajské džungle, očištěného a posvěceného buddhistickými mnichy, jejichž vibracemi se odstraňují blokády hluboko v těle. Samotná masážní procedura se tak stává meditačním a fyzicky i duchovně ozdravným nástrojem pro maséra i masírovaného. Lze ji aplikovat terapeuticky, nebo jen jako relaxační proceduru...

Doba trvání a zaměření masáže je individuální...

( ceník... )

 

 

 

 

Copyright©DIPMASSAGE   2005-2022